Skip to main content

Gerek kampanya.org.tr gerekse diğer protesto siteleri için bilindik bir durumdur; X bir konu için (b)ilgili kişiler düz bir metin hazırlarlar ve sitelere/maillerle insanlara bu hazır metinlerin ilgili yetkili kişilerine forward’lanması istenilir.
WordPress.com’un kapatılmasından sonra BlogKazanı‘nda rastladığım hazır bir metni ben de diğer onlarca kişi gibi copy/paste ile Telekomünikasyon Kurumu tüketici şikayet adresi olan [email protected]’ye gönderdim.
Üzerinden bir süre geçti ve biraz önce Gmail Notifier’im beni yeni mailin var diyerek uyardı, bir baktım ki Telekomünikasyon Kurumu üşenmemiş, sıkılmamış şu aşağıda okuyabileceğiniz maili göndermiş;

kimden btm_tuketici_sikayet
kime Arda Çetin
tarih 12.Eyl.2007 12:17
konu YNT: WordPress.com

Sayın Çetin,

Tüketici Şikayetiniz incelenmiştir. Bahse konu WordPress.com isimli sitede sadece alt alan adlarının erişime kapatılması şikayetinizde de ifade edildiği gibi teknolojik olarak mümkünken, pratikte bunu uygulamak mümkün değildir.

4/5/2007 tarihli ve 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunun 9 uncu maddesi, İçeriğin yayından çıkarılması ve cevap hakkını düzenlemektedir. Bu tür durumlarda mahkemece sitenin erişime kapatılmasına karar vermek yerine içeriğin yayından çıkarılmasına karar vermesi çözüm olacaktır.

Bilgilerinizi rica ederim.

 


Sivil Toplum Örgütünüz için Dijital İletişim Danışmanlık Hizmeti için bize ulaşabilirsiniz.

    Ad Soyad *

    E-Posta *

    Telefon

    Teklif Almak İstediğiniz Web Sitesi ve /veya STÖ Adı