Skip to main content

Sivil toplum kuruluşları, kitlelerine ulaşmak adına dijital dünyada yer almak ve etkinlikleri bildirmek ister. Bu anlayıştan hareketle her sivil toplum kuruluşunun web sitesi ve sosyal medya hesapları bulunmaktadır. Siz de bu konuda hizmet alarak WordPress alt yapılı kusursuz bir çözüme başvurmaya ne dersiniz? O halde yapmanız gereken sadece web sitenizle alakalı bütün detayları belirlemek olacaktır.

Web sitesi ile alakalı pek çok detay olsa da kusursuz bir tasarım için adım adım ilerlemek oldukça değerlidir. Bu noktada aşağıda sıraladığımız detaylara odaklanmanız gerektiğini kesinlikle unutmamalısınız. İşte harika bir web sitesi tasarımını yakalamanızı sağlayacak detaylar!

Özgün ve Kaliteli Bir Tema

WordPress alt yapılı bir temaya sahip olmak adına dikkat etmeniz gereken ilk husus temadır. Pek çok sivil toplum kuruluşu kendilerine özel web siteleri arzu etseler de temanın hazır olması çok da olumsuz bir detay değildir. Dijital dünyada görünürlüğünüzü sağlayacak özellikler taşıyan ve sizi de tatmin eden bir tema seçme aşaması bir nebze uzundur. Bu nedenle de çalışmalara başlamadan önce bu detaya karar vermek hayli özeldir.

WordPress alt yapılı web sitesi tasarlarken kodlama ile elde edilen tasarımlara da sahip olabilirsiniz. Bunu yapmak mali anlamda daha büyük bir yük olsa da finansal kaynaklarınız buna izin veriyorsa kimse kodlama ile hazırlanmış web sitesine hayır demez!

Logo ve Amblem Tasarımı

Sivil toplum kuruluşları için logo ve amblem tasarımının web sitesiyle alakalı olmadığı düşüncesi ortaya çıkabilir. Ancak web sitesi tasarımı bir bütündür. Bu nedenle de logo ve amblem olmaksızın web sitesi tasarımını gerçekleştirmek mümkün olmamaktadır. Henüz logo ya da ambleme karar vermemişseniz web sitesi tasarımının tam anlamıyla başarılı bir şekilde sonuçlanacağından söz edilemez.

Sivil toplum kurulularının kalıcı bir mesaj bırakmak ve insanlar üzerinde etki yaratmak adına sahip olacakları logoyu belirlemeleri web sitesi işlemlerinin tamamlanması adına özeldir. Siz de bu konuda harekete geçerek en başarılı süreçlere imza atabileceksiniz.

Renk ve Ton Seçimi

WordPress tabanlı sivil toplum kuruluşu web sitesi hazırlanırken tema seçiminin bütün detayların belli olması anlamına geldiği düşünülmektedir. Ancak bu durum aslında böyle değildir. Zira WordPress tabanlı bir web sitesi tasarımı yapılırken her bir detayın titizlikle seçilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde kitle üzerinde etki ortaya çıkarmak söz konusu olmaz.

WordPress tabanlı sivil toplum kuruluşu web sitesi için mesajı doğru aktarmanızı sağlayacak renkler seçmelisiniz. Bu sayede hem web sitesi tasarımı kusursuz olur hem de kaliteli bir sonuç elde edilir.

STK Web Sitesi Neler İçermelidir?

Sivil toplum kuruluşu web sitesinin neler içereceği konusu tasarım ve alt yapı kadar değerli hususlardır. Bu nedenle de beklentileri fazlasıyla karşılayacak olan web siteleri için aşağıdaki bölümlerin mutlaka oluşturulması gerekmektedir.

Hakkımızda Kısmı

Dernek ya da vakıfların web sitelerinde yer alması gereken en önemli kısımlardan bir tanesi de hakkımızda bölümüdür. Hakkımızda bölümü, insanların kurum hakkında bilgi sahibi olmasına imkân sağlar. Bu nedenle de daha önce sivil toplum kuruluşunu hiç duymamış kimseleri etki altına almak adına hakkımızda kısmına mutlaka yer vermelisiniz.

Sayılarla Dernek – Vakıf

Sivil toplum kuruluşunun web sitesinde yer alması gereken detaylardan bir tanesi sayılardır. Çünkü pek çok destekçinizi etkilemek adına şimdiye kadar harika işler başardığınızı ve insanlara yardımcı olduğunuzu kanıtlamalısınız. Tam da bu noktada dikkat çeken sayılar web sitesi tasarımının da görsel anlamda tamamlanmasını sağlar.

İletişim Kısmı

Sivil toplum kuruluşlarının insanlarla iletişime geçme yöntemleri farklı farklı olabilir. Ancak her ne olursa olsun amaç bir arada olmaktır. Bu nedenle de iletişim kanallarını açık tutarak insanların sivil toplum kuruluşuna destek olması sağlanmalıdır. Aksi takdirde kusursuz bir tasarıma sahip olunsa bile sonuç beklentilere cevap verecek türde olmayacaktır.

Tüm bu detaylar dikkate alınarak hazırlanmış WordPress tabanlı bir sivil toplum kuruluşu web sitesi harika sonuçlar ortaya çıkarmanız adına dikkat çekecektir. Bu nedenle de beklentilerinize cevap vereceğini düşündüğünüz web siteleri için tasarım çalışmaları gerçekleştirilmesi gerektiğini unutmamalısınız. Bu sayede kusursuz bir sürece imza atmak muhtemel olacaktır.

 


Sivil Toplum Örgütünüz için Dijital İletişim Danışmanlık Hizmeti için bize ulaşabilirsiniz.

    Ad Soyad *

    E-Posta *

    Telefon

    Teklif Almak İstediğiniz Web Sitesi ve /veya STÖ Adı