Skip to main content

Müşteri memnuniyet anketlerinin genel amacı müşterinin isteklerini dinlemek, onlarla konuşmak ve CRM101’de sözü edilen “müşteri her zaman haklıdır” klişesinden yola çıkarak, müşteri ilişkilerini buna göre düzenlemektir.

Kim bilir bu ne kaç defa bir işletmede (sinema, kafe, restorant, banka vb.) müşteri memnuniyet anketi doldurdum… Henüz hiç birinden doldurduğum anket hakkında bir geri dönüşüm almamıştım. Ankette yazdığım e-posta ve cep telefonuma gelen spam mailler/reklam smslerini saymazsak tabii ki.
Taki bugüne kadar. Dün “Bizimle konuştuğunuz için çok teşekkürler!” konulu bir e-posta düştü. Haftaiçi Kanyon Numnum‘da doldurduğum anket sonrasında Numnum Yiyecek İçecek A.Ş.’den Nihal Üstündeniz tarafından aşağıdaki yazıyı aldığımda, ilk defa müşterilerinin önerilerini, görüşlerini dikkate alan, o anket kağıtlarının sadece kağıt yığını olarak kalmadığını öğrendiğim bir işletme oldu.
Teşekkürler numnum!

Sayın Arda Çetin,

Bizimle paylaşmış olduğunuz güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederiz.

numnum ailesi olarak, müşterilerimizin numnum’ a geldiklerinde keyifli bir tecrübe yaşamaları ve mutlu olarak ayrılmaları bizim tek hedefimiz.
Sizin gibi bilinçli müşterilerimizin yorumları, kendimizi sürekli olarak geliştirmemizde çok önemli bir rol oynamaktadır.

Bizimle konuştuğunuz için çok teşekkürler!

Nihal Üstündeniz