Skip to main content

WordPress, web üzerindeki tüm sitelerin %34’ünün alt yapısını sağlamakta ve dünyadaki binlerce sivil toplum kuruluşları tarafından kullanılan en popüler dijital pazarlama araçlarından biridir. Sivil toplum kuruluşları için açık kaynak kodlu ve ücretsiz olması ve herkesin katkıda bulunabilmesi nedeniyle ideal bir içerik yönetim sistemidir.

[mks_button size=”medium” title=”sivilalan.com’u Telegram’da Takip Edin!” style=”squared” url=”https://t.me/sivilalancom” target=”_blank” bg_color=”#000000″ txt_color=”#ffffff” icon=”icon-paper-plane” icon_type=”sl” nofollow=”0″] [mks_button size=”medium” title=”sivilalan.com’u Linkedin’de Takip Edin!” style=”squared” url=”https://www.linkedin.com/company/18130619″ target=”_blank” bg_color=”#81d742″ txt_color=”#000000″ icon=”icon-paper-plane” icon_type=”sl” nofollow=”0″]

WordPress 2003 yılında kuruldu ve o zamandan beri binlerce geliştiriciden oluşan bir topluluk ve kapasitesini genişletmek için neredeyse 55.000 eklenti oluşturdu. Sitem, her boyuttaki kuruluşun web sitelerinin yeteneklerini artırabileceği güçlü bir araç haline geldi. İşte size zaman kazandıracak, sitenizi daha ilgi çekici ve ziyaretçiler için kullanımı daha kolay hale getirecek eklentiler listesi…

Arama Motoru Optimizasyonu & Sosyal Medya

Yoast SEO – Her web sitesinde olduğu gibi; sivil toplum kuruluşları için de arama motoru optimizasyonu yani SEO olmazsa olmazların başında gelmektedir. (Bkz. SEO Dernek ve Vakıf Siteleri İçin Neden Önemli?) WordPress’te SEO için en çok kullanılan eklentilerden biridir ve size bir şablonlama hazırlar. Böylece başlığınızı ve meta açıklamanızı belirleyebilirsiniz; site haritaları oluşturabilir ve sitenizin sayfaları üzerinde tam kontrol sağlayabilirsiniz.

Social Snap – Sayfalarınıza ve yayınlarınıza sosyal paylaşım düğmeleri ekleyebilirsiniz: Facebook, Twitter, Pinterest ve Instagram; toplam paylaşımları ve beğenilerin sayılarını gösterebilirsiniz.

All-In-One SEO Pack – Sayfalarınıza ve blog yazılarınıza özel başlıklar ve açıklamalar oluşturarak Google aramaları için optimize edebilirsiniz; paylaşılan sayfaların sosyal medyada nasıl göründüğünün kontrolü yapabilir ve kolaylıkla site haritaları oluşturabilirsiniz.

Etkinlikler ve Bağışlar

The Events Calendar – Mobil uyumlu bir etkinlik takvimi ile gün, gün, liste, ay ve arama ile ayrıntılı sayfa görünümleri olarak görüntüleyebilir; Google haritalarını destekler ve kurumsal kimliğinize uygun şekilde renklerini değiştirebilirsiniz. Bu sayede STK’nızın düzenlediği toplantı ve etkinlikleri web sitenize duyurma fırsatı yakalarsınız.

WooCommerce – Web sitenizden direkt olarak ürün satma ve bağış toplama özelliği ekleyebilirsiniz. Ancak WooCommerce ile satın alma sürecini kredi kartı ile tamamlamak için İyzico, Payu ya da çalışmakta olduğunuz bankanızdan sanal pos almanız gerekmektedir.

Güvenlik

Akismet Anti-Spam – Blog yayınlarınızda ve iletişim formlarınızda spam ve kötü niyetli yorumları otomatik olarak siler; ayrıca manuel inceleme için sıraya alma seçeneği de vardır.

Sucuri – Web sitenizdeki kullanıcı etkinliğini, giriş denemelerini, dosya değişikliklerini tarar ve izler; ayrıca WordPress’i daha güvenli hale getirir; siber saldırılara karşı tam koruma için güvenlik duvarını etkin hale getirebilirsiniz.

Updraft Plus – WordPress veritabanınızın, temanızın, eklentilerinizin ve Dropbox, Google Drive veya Amazon gibi bir bulut hizmetine yüklediğiniz kopyaları yedekleyebilirsiniz. Ayrıca sitenizin manuel ve zamanlanmış yedeklemeler almasını sağlayabilirsiniz.

Wordfence Security – Sucuri gibi tüm site dosyalarınızı Securi eklentisi gibi tarayabilir, yönetici ve editör gibi yüksek yetkiye sahip kullanıcılarınızın sitenizde gerçekleştirdiği işlemlerin kayıtlarını tutabilirsiniz.

Verimlilik

Duplicate posts – Yayınlarınızı veya sayfalarınızı kolayca kopyalayabilir; yeni taslaklar oluşturabilir ve daha sonra düzenlenebilirsiniz.

Smush Image Compression and Optimization – Sitenizin en büyük düşmanlarından biri yüksek boyuttaki fotoğraflar. Smush ile yüklediğiniz fotoğraf ve görsellerin boyutlarını -kalitesini bozmadan- otomatik olarak küçültebilirsiniz.

Shortcodes Ultimate – Kullandığınız WordPress temanız ne olursa olsun, yazı editöründe, metin bileşenlerine ve hatta şablon dosyalarında kullanabileceğiniz çeşitli görsel ve işlevsel öğelerin kapsamlı bir etkinliktir. Shortcodes Ultimate kullanarak sayfalarınıza kolayca sekmeler, düğmeler, kutular, mobil uyumlu videolar ve çok daha fazlasını oluşturabilirsiniz.

Google Analytics Dashboard Plugin for WordPress by MonsterInsights – Web sitenizin ziyaretçi istatistiklerini Google Analytics ile entegrasyonunu sağlamak için biçilmiş kaftanlardan biri. Üstelik istatistiklerinizi Analytics ekranına girmeden, sitenizin yönetim panelinden de görüntüleyebilirsiniz.