Skip to main content

Turkticaret.net‘in web.tv domainini alması webrazzi’de epey bir yankı uyandırdı. Ancak gözden kaçan bir durum var ki; jenerik domain =/ iyi proje. Bu durum özellikle de turkticaret.net için geçerli bir formül.

Bugün, başta web 2.0 projeleri olmak üzere Nokta A.Ş. elinde binlerce domain bulunduruyor, bir çoğunu da teker teker yayına sokuyor; blogcu.com, sinemalar.com, izlesene.com en çok ziyaret edilen Nokta‘ya ait projeler…
“Domain iyi, projede iş yapar” mantığıyla bakarsak; dünya üzerinde milyon dolarlık domainler (movie.com, search.com, mail.com) yeteri kadar başarılı olamıyor?

Webrazzi’deki son haberde Turkticaret’in web.tv domainini almasındaki nedenin “Popstar gibi programları internet üzerinden gerçekleştirecek olan web tabanlı son derece büyük bir yatırımın sadece alan adı tarafı” olarak belirtiliyor. Ancak TurkTicaret’in çalışma mantığını bilen, şahsen olmasa da Murat Yanıklar’ı bilenler web.tv projesinin bir Popstar projesinden öteye gidemeyeceğini, domainin kendisi gibi global arenada boy göstermeyeceğini bilirler.

 


Sivil Toplum Örgütünüz için Dijital İletişim Danışmanlık Hizmeti için bize ulaşabilirsiniz.

    Ad Soyad *

    E-Posta *

    Telefon

    Teklif Almak İstediğiniz Web Sitesi ve /veya STÖ Adı