Skip to main content

Yıllardır yoksul ülkelerdeki o çok uzaktaki çocukların hayatlarını dinledik. Yıllarca, üzüldük ve haberlerdeki bu görüntüleri seyredemeyip, çocuklarımıza yemek yedirirken, onları örnek gösterdik.

Yıllar geçti, o çocuklar büyüdü, yerlerine yenileri geldi.

İnternetle tanışmamız, cep telefonlarından haberleri takip etmemiz,  tweetlerimiz, facebook resimlerimiz hepsi o kadar yeni ki.

Eski olan, çocukların yoksulluğu, susuzluğu, açlığı, kanamışlığı.

Twestival, 2007 yılında, Londra’da, bu gerçeğe yüz çeviremeyecek bir fikir lideri ile başladı.

Ertesi yıl, dünyadan 250’den fazla şehirde gönüllüler, bu lideri destekledi. Twestival’ler oluşmaya başladı. Twestival için kullanılan sosyal medya aracı, Twitter bu ilk yıllarda ülkemizde henüz yaygınlaşmamış, ancak festival takibe alınmıştı.

İstanbul, sessiz sedasız iki Twestival geçirdi. Tamamı gönüllülerden oluşan ekip, biri yerel biri küresel bu iki twestival için ellerinden gelenin en iyisini vermeye çalıştı.

Amaçları, insanlığa fayda sağlayabilecek bu oluşumda, üzerlerine düşen sosyal sorumluluğu şehirleri adına yerine getirmekti. Hala da bu amaç yolunda ilerliyorlar.

Bu yıl, İstanbul’da üçüncü kez kutlanacak twestival, küresel bir vakıf olan Concern Worldwide için düzenleniyor. ( www.concernworldwide.org )


Dünyadan birçok şehrin, aynı gece kenetlenerek, sosyal sorumluluğunu yılda iki kez de olsa, yerine getirdiği bu festivallerin şimdiye kadar topladığı yerel, küresel yardımlar hiç de azımsanacak ölçüde değil.

Sabırla, inançla, özveri ve beceri ile dünyanın bu dört bir yanında harekete geçen iyilik elçileri, bugün önemi daha da artan, sosyal medya iletişim kanalarından biri Twitter aracılığı ile twestival’leri sizlere ulaştırıyor.

Taraf tutmanın, doğası gereği imkansız olduğu bu festivaller, dünyaya iyilik şarkıları söyleyen twestival kuşlarının sesi.

Detaylar

Web Sitesi
www.istanbul.twestival.com

Twitter Hesabı
http://twitter.com/IstanbulTWSTVL

Sponsor ve Ekip Hesapları (twitter )
@lifeproof_  @olcayozkan   @FatosUS   @anadolusaglik  @imeceist @yesimmutlu @burak   @khcomtr   @cicicee   @mehterr  @showhow  @zoomusic  @indeksiletisim @caslanweb  @asumantoraman

Online Bilet Satışı
http://www.amiando.com/Twestival2010_Istanbul.html

 


Sivil Toplum Örgütünüz için Dijital İletişim Danışmanlık Hizmeti için bize ulaşabilirsiniz.

    Ad Soyad *

    E-Posta *

    Telefon

    Teklif Almak İstediğiniz Web Sitesi ve /veya STÖ Adı