"Enter"a basıp içeriğe geçin

Hakkında

Arda Çetin
Teknolog, BT Danışmanı

1985 İstanbul doğumlu Arda Çetin, Beşiktaş Lisesi mezunu olduktan sonra üniversite eğitimini Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde tamamlamıştır.

Lise eğitimi sırasında başlayan bilgisayar merakıyla Linux Kullanıcıları Derneği (LKD) ve İnternet Teknolojileri Derneği (INETD) ile tanıştı ve dernek faaliyetlerinde aktif olarak görev aldı. LKD Stant Çalışma Grubu kurucuları arasında bulundu. 2005 – 2008 yılları arasında TÜBİTAK UEKAE tarafından geliştirilen Pardus Linux projesinin geliştirici ekibinde yer aldı.

Mezun olduğu tarihe kadar çeşitli firmalarında yarı zamanlı olarak farklı pozisyonlarda görev alan Arda Çetin, profesyonel kariyerine Türkiye’nin en büyük hosting ve veri merkezi şirketlerinden olan SadeceHosting’de başladı. 2008 yılından bu yana Beykoz Üniversitesi’nde sistem yöneticisi olarak görev almaktadır. Ayrıca kurumsal firmalara dijital stratejiler, eğitim teknolojileri alanlarında danışmanlık ve proje yöneticiliği hizmeti vermektedir.
Arda Çetin, profesyonel iş hayatı boyunca kurumsal görevlerinin yanında üniversitelerde ve sivil toplum kuruluşlarının konferans ve etkinliklerde GNU/Linux, özgür yazılım ve e-öğrenme alanlarında konuşmalar yapmaktadır.
Linux Kullanıcıları Derneği ve Korsan Parti Türkiye Hareketi üyesidir.

Ayrıca internet aktivizmi, eğitim teknolojileri ve proje yönetimi konusundaki görüş ve düşüncelerini çeşitli dergi ve internet basınında okuyucularla paylaşmaktadır.
Eğitim teknolojileri, e-öğrenme üzerine proje danışmanlığı, konuşma talepleriniz ve fikir alışverişleriniz için kişisel e-posta adresinden kendisine ulaşabilirsiniz; acetin@gmail.com

Bağlantılar:

TwitterLinkedin | Slideshare | MediumEkşi Sözlük
Google: Arda Çetin

(English version of this page)