Arda Çetin

Dijital İletişim Uzmanı, Eğitmen

Arda Çetin, 1985 yılında İstanbul’da doğdu.

Üniversite eğitimini Sakarya Üniversitesi’nde tamamladı. 2004 yılından bu yana sivil toplum sektöründe. 2015 yılına kadar Linux Kullanıcıları Derneği (LKD) ve İnternet Teknolojileri Derneği (INETD) faaliyetlerinde aktif olarak görev aldı. Türkiye’de İnternetin yaygınlaşması, bilgisayar bilgisinin artması, Linux, açık kaynak kod ve özgür yazılım üzerine çalıştı. LKD Stant Çalışma Grubu kurucuları arasında bulundu. “Başka bir internet mümkün” mottosuyla internet sansürü ve bilgi özgürlüğü konularında çalışmalar gerçekleştirdi.

2005 – 2008 yılları arasında TÜBİTAK UEKAE tarafından geliştirilen Pardus Linux işletim sistemi projesinin gönüllü geliştirici ekibinde yer aldı.

Profesyonel kariyerine Türkiye’nin en büyük veri merkezi şirketlerinden olan SadeceHosting’de başladı. 2008 yılından beri Beykoz Üniversitesi‘nde Dijital Proje Yöneticisi olarak ediyor. 2017 yılından beri Toplumsal Bilgi ve İletişim Derneği kurucu yönetim kurulu üyesidir. Türkiye’de gazetecilik pratikleri konusunda eğitim vermeyi amaçlayan NewsLabTurkey projesinde görev aldı. Aynı zamanda “DijitalGüvenlik.org” projesinin editörlüğünü gerçekleştirdi.

Bu güne kadar 100’e yakın etkinlikte konuşmacı olarak yer aldı. Bir çok basın platformunda yazılar yazdı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sivil Toplum Çalışmaları Merkezi tarafından verilen “sivil toplum mentorluğu” eğitimi almıştır. Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu Kış 2019 mezunudur. Etkiniz Avrupa Birliği Programı uzmanı olarak görev almaktadır.

Arda Çetin, üniversitelere ve sivil toplum örgütlerine dijital kültürler, yeni medya ve online eğitim alanlarında konuşmalar yapmakta ve Dijital İş Geliştirme Uzmanı olarak çeşitli hizmetler sunmaktadır. Dijital iletişim, dijital pazarlama, projelerininiz ve eğitim talepleriniz için e-posta adresinden kendisine ulaşabilirsiniz; [email protected]