Arda Çetin

Dijital Proje Yöneticisi, Konuşmacı, Eğitmen

Hakkında

1985 İstanbul doğumlu olan Arda ÇETİN, genç yaşta başlayan bilgisayar merakıyla Linux Kullanıcıları Derneği (LKD) ve İnternet Teknolojileri Derneği (INETD) ile tanıştı ve dernek faaliyetlerinde aktif olarak görev aldı. LKD Stant Çalışma Grubu kurucuları arasında bulundu. 2005 – 2008 yılları arasında TÜBİTAK UEKAE tarafından geliştirilen Pardus Linux projesinin geliştirici ekibinde yer aldı.

Profesyonel kariyerine Türkiye’nin en büyük veri merkezi şirketlerinden olan SadeceHosting’de başladı. 2008 yılından bu yana Beykoz Üniversitesi‘nde ve 2019 yılında kurduğu Toogether Digital Media’da çalışmaktadır.

Linux Kullanıcıları Derneği, Korsan Parti Hareketi üyeliklerinin yanı sıra Toplumsal Bilgi ve İletişim Derneği kurucu yönetim kurulu üyesidir. Çetin, Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu Kış 2019 mezunudur.

Arda Çetin, profesyonel iş hayatı boyunca üniversitelerde ve sivil toplum kuruluşlarının konferans ve etkinliklerde dijital aktivizm, özgür yazılım ve e-öğrenme alanlarında konuşmalar yapmakta, çeşitli dergi ve yayınlarda yazılar yazmaktadır.

Dijital stratejiler ve dijital dönüşümler üzerine proje danışmanlığı, konuşma talepleriniz ve fikir alışverişleriniz için kişisel e-posta adresinden kendisine ulaşabilirsiniz; [email protected]