Skip to main content

Hakkında

Arda Çetin, 1985 yılında İstanbul’da doğdu.

Üniversite eğitimini Sakarya Üniversitesi’nde tamamladı. 2004 yılından bu yana sivil toplum sektöründe. 2015 yılına kadar Linux Kullanıcıları Derneği (LKD) ve İnternet Teknolojileri Derneği (INETD) faaliyetlerinde aktif olarak görev aldı. Türkiye’de İnternetin yaygınlaşması, bilgisayar bilgisinin artması, Linux, açık kaynak kod ve özgür yazılım üzerine çalıştı. LKD Stant Çalışma Grubu kurucuları arasında bulundu. “Başka bir internet mümkün” mottosuyla internet sansürü ve bilgi özgürlüğü konularında çalışmalar gerçekleştirdi.

2005 – 2008 yılları arasında TÜBİTAK UEKAE tarafından geliştirilen Pardus Linux işletim sistemi projesinin gönüllü geliştirici ekibinde yer aldı.

Profesyonel kariyerine Türkiye’nin en büyük veri merkezi şirketlerinden olan SadeceHosting’de başladı. 2008 yılından beri Beykoz Üniversitesi‘nde Dijital Proje Yöneticisi olarak ediyor. 2017 – 2020 yılları arasında Toplumsal Bilgi ve İletişim Derneği kurucu yönetim kurulu üyeliği yaptı. Türkiye’de gazetecilik pratikleri konusunda eğitim vermeyi amaçlayan NewsLabTurkey projesinde görev aldı. Aynı zamanda “DijitalGüvenlik.org” projesinin editörlüğünü gerçekleştirdi.

Bu güne kadar bir çok etkinlikte konuşmacı olarak yer aldı. Bir çok basın platformunda yazılar yazdı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sivil Toplum Çalışmaları Merkezi tarafından verilen “sivil toplum mentorluğu” eğitimi aldı. Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu Kış 2019 mezunudur. Etkiniz Avrupa Birliği Programı uzmanı olarak görev almaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi Kadıköy İlçe Bilişim Komisyonu üyesidir.

Arda Çetin, 2019’dan bu yana Let’s Digital adlı dijital ajansının kuruculuğunu ve dijital iletişim danışmanlığını sürdürmektedir.

Sertifikalar
Ekim 2022
ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Baş Denetçi
Proks Belgelendirme
Mayıs 2021
Pazarlama İletişimi Eğitimi
İstanbul İşletme Enstitüsü
Mayıs 2021
Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi
İstanbul İşletme Enstitüsü
Nisan 2021
Dijital Pazarlama Uzmanlığı
İstanbul İşletme Enstitüsü
Nisan 2019
Sivil Toplum Mentorluğu
İstanbul Bilgi Üniversitesi
Şubat 2019
Avrupa Siyaset Okulu
Boğaziçi Üniversitesi
Haziran 2016
İş Süreçleri Yönetimi Eğitimi
İstanbul İşletme Enstitüsü
Mart 2010
ISO 9001:2008 Quality Management System Internal Auditor
SGS

Online Eğitimler

Konuşmalar & Eğitimler