Skip to main content

Son gün katılmış olsam da bir Compex Uluslararası Bilgisayar Fuarı daha bitti.
Bu seneki fuar bu güne kadar (2001-2007) LKD Stand-CG ile katıldığım en kötü Compex deneyimiydi. Geçen senelerde “hiç yoktan iyidir” dediğimiz kuru kalabalık bile bu sene yoktu. Fuarı düzenleyen organizatör firma olan Rönesans Fuarcılık A.Ş. fuarın bu durumunu kadro değişikliğinden dolayı yeteri kadar reklam yapamadıklarına bağlasa da, durum sadece reklam değildi. (Sponsorlarının yarısına yakını basın sponsoruyken nasıl oluyor da, reklam yapamıyorlar o da ayrı bir tartışma konusu.)
Ülkemizde bir fuar şirketi yılda en fazla 3 fuar organize eder. Rönesans Fuarcılık, Compex Bilgisayar Fuarını; mayıs ve aralık aylarında olmak üzere yılda iki kez düzenlemekte. Düz mantıkla koca bir organizatör firmasının koca yıl boyunca hiç bir iş yapmayıp, bu iki fuarı en iyi şekilde düzenlemesi beklenir, ama evdeki hesap çarşıya uymaz.
Zira kendi web sitelerine, compex.com.tr‘ye bakarsanız bile adamlar halen 2 yıl önceki sloganları olan “adamlar aşmış!” lafını ve cat5 kafalı görsel çalışmalarını kullanmaktalar.
Web sitelerindeki bir önceki seneye göre tek değişiklik; “Compex 31. Uluslararası Bilgisayar Fuarı” yerine Compex 32. Uluslararası Bilgisayar Fuarı” olması.
İsimlerine nasıl olduysa “uluslararası” kelimesini ekletmişlerdir ancak sitelerinde Türkçe dışında bir dil seçeneği bulamazsınız.

Kısacası, öyleyken böyle..
Bir Compex daha bitti, seneye görüşmek üzere…

 


Sivil Toplum Örgütünüz için Dijital İletişim Danışmanlık Hizmeti için bize ulaşabilirsiniz.

    Ad Soyad *

    E-Posta *

    Telefon

    Teklif Almak İstediğiniz Web Sitesi ve /veya STÖ Adı