Skip to main content

Bazen gözüm üyesi olduğum LKD‘nin Linux-ik e-posta listesindeki iş/eleman ilanlarına takılıyor. Bu da onlardan bir tanesi.
Öncelikle aklı selim bir insan olarak işverenin isteklerine bakıyoruz;
– Acik kaynak kodlu web uygulamalari gelistirecek
– web sunucu ve sistem/ag yoneticiligi yapacak

Universite mezunu, genc, caliskan, ingilizcesi iyi, hevesli bir gence
ihtiyacimiz var.

İlandaki istekleri tek tek incelersek;
1. Açık kaynak kodlu web uygulamaları geliştirecek; PHP/MySQL programlama dillerini iyi derecede bilmesi gerekiyor. Bu da normal şartlarda minimum 1.500 YTL aylık maaşla çalışabilecek bir yazılım uzmanı demek oluyor.
2. Sistem yöneticiliği yapılacak; MySQL’in sadece PHP ile olan bağlantısını değil, aynı zamanda MySQL ve Apache’yi, Kernel yapısını, sistem optimizasyonunu ve “tail -f /var/log/lastlog” komutlarını (az-çok) yönettiği sunucuyu donanımsal olarak bilmesi anlamına geliyor.
3. Ağ yöneticiliği yapılacak; Network yapılandırmasını bilecek, eline bir switch aldığında bunu Digiturk decoderi sanmayıp, Cisco mu, Juniper mi, Surecom mu yoksa dandirik bir hub mı olduğunu bilecek, sunucuya ddos/syn gibi saldırılar geldiğinde ve müşteriler telefonlara sarıldığında hem patronunu sakinleştirmesini bilip, hem saldırı yapana küfürler yağdırıp hem de gelen saldırıyı nasıl engelleyeceğini, eğer saldırı botnet ise nasıl engelleyemeyeceğini bilecek demektir.

Varsa bütün bunları yapabilen bir tanıdığınız.. Ve bu tanıdığınız Krypton gezegeninden gelmediyse CV’lerini ilandaki mail adresine göndermekten lütfen çekinmesinler.