"Enter"a basıp içeriğe geçin

Hakkında

Arda Çetin
IT Consultant, Digital Project Manager

1985 İstanbul doğumlu Arda Çetin, lise eğitimi sırasında başlayan bilgisayar merakıyla Linux Kullanıcıları Derneği (LKD) ve İnternet Teknolojileri Derneği (INETD) ile tanıştı ve dernek faaliyetlerinde aktif olarak görev aldı. LKD Stant Çalışma Grubu kurucuları arasında bulundu. 2005 – 2008 yılları arasında TÜBİTAK UEKAE tarafından geliştirilen Pardus Linux projesinin geliştirici ekibinde yer aldı.

Üniversite mezuniyetine kadar çeşitli firmalarında yarı zamanlı olarak farklı pozisyonlarda görev alan Arda Çetin, profesyonel kariyerine Türkiye’nin en büyük hosting ve veri merkezi şirketlerinden olan SadeceHosting’de başladı. 2008 yılından bu yana Beykoz Üniversitesi‘nde çalışmakta olup ayrıca kurumsal firmalara dijital stratejiler, eğitim teknolojileri alanlarında danışmanlık ve proje yöneticiliği hizmeti vermektedir.
Arda Çetin, profesyonel iş hayatı boyunca kurumsal görevlerinin yanında üniversitelerde ve sivil toplum kuruluşlarının konferans ve etkinliklerde GNU/Linux, özgür yazılım ve e-öğrenme alanlarında konuşmalar yapmaktadır.
Toplumsal Bilgi ve İletişim Derneği yönetim kurulu, Korsan Parti Hareketi ve Linux Kullanıcıları Derneği üyesidir.

Ayrıca internet aktivizmi, eğitim teknolojileri ve proje yönetimi konusundaki görüş ve düşüncelerini çeşitli dergi ve internet basınında okuyucularla paylaşmaktadır.
Eğitim teknolojileri, e-öğrenme üzerine proje danışmanlığı, konuşma talepleriniz ve fikir alışverişleriniz için kişisel e-posta adresinden kendisine ulaşabilirsiniz; [email protected]

Bitcoin Cüzdan: 1AgrqXVyrSUrJZA3ZXY1PQMpxKFQasJ2ga
Ether Cüzdan: 0x6e8aE7303892F83C00Aa9Ad6162e85b446BB25eb

Bağlantılar:
TwitterLinkedin, Slideshare, MediumEkşi Sözlük , Academia | Google: Arda Çetin

(English version of this page)